Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

DEPO2015 25. 9 - 26. 9. 2020

Časté dotazy

Tady najdete odpovědi, pokud se chcete zeptat:

Již brzy, 1. 9. 2020 spustíme na těchto webových stránkách online prodej vstupenek. Vstupenky si ale samozřejmě můžete pořídit i na místě v době konání veletrhu 25. a 26. 9. 2020

90 Kč jednodenní plné vstupné; 45 Kč jednodenní zlevněné (děti 6 -18 let, držitelé průkazů ZTP, studenty a důchodce od 65 let); 20 Kč školní skupiny na žáka na den, pedagogický doprovod má nárok na zlevněné vstupné, v pokladně je nutné odevzdat školou potvrzený počet žáků (název školy, kontakt, počet žáků číslem, razítko školy); zdarma děti do 6 let, držitelé průkazů ZTP/P s doprovodem (1 osoba).

Program veletrhu postupně ladíme. Zveřejněn bude online na tomto webu cca začátkem září 2020. K dispozici bude také tištěný - předem na vybraných místech v Plzni a v info stánku na místě konání (DEPO2015).

Ano! Na většinu pořadů, které se konají v sálech, si můžete své místo rezervovat, a to prostřednictvím webových stránek v sekci program. Na pořady, které se odehrají na stáncích vystavovatelů, jako jsou například autogramiády, místa rezervovat nelze. Rezervace jsou zdarma, vstupné na pořady je součástí vstupenky na veletrh.

Na těchto webových stránkách najdete vždy aktuální informace o pořadech literárního festivalu. Změny a doplňky avizujeme ve zvláštním materiálu, který je taktéž vždy zveřejněn na našem webu. Změny oznámené na poslední chvíli jsou vyznačeny na programových plakátech v místě konání.

Ano. Na veletrhu si na stáncích jednotlivých vystavovatelů můžete zakoupit knihy a další produkty často s výraznou slevou.

Na těchto webových stránkách v menu na stránce "Vystavovatelé" zveřejníme seznam vystavovatelů včetně podrobných informací o nich. Seznam bude hotový přibližně začátkem září 2020. Jejich přehled bude k dispozici také v tištěné podobě na info stánku na místě konání.

Představenstvo Svazu českých knihkupců a nakladatelů rozhodlo na svém zasedání 1. 4. 2020 o zrušení letošního ročníku veletrhu Svět knihy Praha. V minulých týdnech se uvažovalo o přesunu Světa knihy na podzim. Představenstvo situaci zvážilo se vší zodpovědností a usoudilo, že vývoj je příliš nejistý a ohrožení celé knižní branže příliš vážné, než aby bylo možné uspořádat úspěšný důstojný veletrh. V těchto týdnech a měsících bojuje náš obor doslova o přežití. Bez výrazné a rychlé pomoci státu se zhroutí maloobchodní síť a následně to bude mít dominový efekt na nakladatele. Projevuje se to již nyní, kdy se finanční toky v oboru prakticky zastavily. Knižní trh dlouhodobě do státního rozpočtu výrazně přispívá, nyní však naléhavě potřebuje pomoc, aby se od příštího roku mohl stát opět aktivním přispěvovatelem státního rozpočtu, ale hlavně také proto, že pestrá nabídka knih má dlouhodobý pozitivní vliv na vzdělanost, konkurenceschopnost a čtenářskou gramotnost. Věříme, že stát knižní trh padnout nenechá. I v případě jeho pomoci však větší část dopadů ponese obor sám. V této chvíli proto nelze odhadnout, v jaké kondici budou potenciální vystavovatelé na podzim a jestli by výdaje spojené s veletrhem chtěli nést. Vedle toho chceme být solidární s knihkupci, kterým by veletrh vzal část tržeb v době, kdy se snad konečně začnou vzpamatovávat z útlumu. Budou potřebovat doslova každou korunu. Věříme, že toto rozhodnutí pochopíte, a přijdete nás v o to větší míře podpořit na Svět knihy Praha konaný v květnu 2021, jež se, jak doufáme, stane oslavou přežití našeho oboru. Náš tým rozhodně neskládá ruce do klína, sami se zapojujeme do aktivit na záchranu oboru, o kterých budeme v nejbližší době informovat. Svět knihy, s.r.o.